Embed

13 yeni moda kuralı!

   Kış geldi, gardıroplar hazır mı? Baştan söyleyelim, trendler sonbahar-kış sezonunda da kuralları yıkmaya niyetli görünüyor. Siz de moda kurallarını yıkmaya hazırsanız işte bu kış yapmanız gerekenler...


Kural: 1 Kışın beyaz giyilir
“Kışın beyaz giyilmez” kuralı, çoktan tarihe karıştı. Sonbahar-kış sezonunda beyaz ve beyazın tonlarıyla oluşturulan şık kombinler, kışı bembeyaz karşılayacağımızı işaret ediyor. Tepeden tırnağa beyaz giymeye hazırlanın.

Kural: 2 Pastel renkler çok moda
Pastel renkler hep yazı çağrıştırır yeni sezonda kışın kasvetli havasını kıran soft tonlar, içimizi açacak gibi... Pastel tonlar için baharı beklemeye gerek yok, pastelin en şık tonlarını kış gardırobunuza uyarlayın.


Kural 3: Desenler karıştırılır
Desenlerin kontrast şıklığı, birkaç sezondur desen uyumunu ortadan kaldırdı. Çılgın desenler, yeni sezonda da birbirleriyle karıştırılıyor. Desenleri kullanmaktan çekinmeyin.


Kural 4: Denim denimle kombinlenir
Denim parçaları kombinlemek zor ve uyumsuz gelse de moda bizi buna da alıştırdı. Jean pantolonla kombinlenen denim gömlekleri görmeye alıştık, artık kaçış yok, denemekte fayda var.


Kural: 5 Yaş sınırı yok
Yaşa göre giyinmek, yaşını yansıtan kıyafetlerle kendini ifade edebilmek bizce yıkılmaz bir kural olsa da artık olgun kadınların ve genç kızların aynı kıyafetlerle arzı endam etmelerine alıştık.


Kural: 6 Siyah ve lacivert kombinlenir
Öncelikle siyah, diğer tüm renklerle uyum içinde olan bir renktir. “Siyah ve lacivert kombinlenmez” diyenlerin aksine, son birkaç sezondur bu birbirine benzer renklerin mükemmel uyumuna şahit oluyoruz.


Kural: 7 Feminenlik kırılıyor
Androjen modayla birlikte feminen parçalar maskülen parçalarla şık bir kontrast oluşturuyor. Baştan aşağıya feminen ya da maskülen görünmek artık out! Elegan bir elbisenin üzerine şık bir ceket giymek artık sıkıcı bir moda kuralı. Yeni sezonda feminen ve hanım hanımcık elbiselerle kalın trikolar buluşuyor. Dökümlü trikolar ya da kocaman hırkalar, şık ve zarif parçalarınızla kombinlenmeyi bekliyor.


Kural: 8 Deri her yere giyilir
Deri giymek sadece motor tutkunlarının tekelinde değil. Yazın bile görmeye alıştığımız deriler, kışın da tüm asaletiyle karşımızda. Yeni sezonda deri şıklığı ceket, etek, pantolon ve elbiselerde kısacası her parçada moda!


Kural: 9 Clutch gündüz de takılır
Eskiden clutch’lar sadece gece şık kıyafetlerle tercih edilirdi ancak bu kural da bozuldu. Kocaman clutch’ların rahatlığını gündüz de hissedebiliriz. Elinizden düşürmeyin!


Kural: 10 Casual yeni seksi
Eskiden spor ayakkabılarla şık elbiseleri kombinlemek hayal gibi gelirdi. Ancak şıklık artık rahatsız yüksek ökçelerle ya da abartılı kıyafetlerle doğru orantılı değil.Casual tarzlar artık seksi olmanın yeni yolu. Sneaker’lar gündüz-gece her tarz kıyafetle kombinlenebiliyor. Şık elbiselerle bomber ceketler ve sneaker’lar, kalem eteklerle bol trikolar sportif casual şıklığı işaret ediyor.


Kural: 11 Takı sınırı yok
Takı sınırlamamız yok, azla yetinmiyoruz. “Ne kadar çok, o kadar şık” motto’suyla gold kelepçeler, sıra sıra yüzükler, üst üste kolyeler, kocaman küpeler ve ear-cuff’lar takı sınırlamasını ortadan kaldırıyor.


Kural: 12 Çoraplara özgürlük
Eskiden botumuzun ya da spor ayakkabımızın içine zorla sakladığımız çoraplar artık özgür. Siyah, gri ya da lacivert sınırlaması da yok, renkli ve desenli çorapları ayakkabılarınızla özgürce sergileyebilirsiniz.


Kural: 13 Yeni siyah turuncu
“Orange is the new black”. Bu cümleyi duymuşsunuzdur. Yeni siyah artık turuncu. Turuncu, moda otoriteleri tarafından, yeni siyah olarak kabul ediliyor. Pozitif enerji veren turuncu ve tonlarını kış gardırobunuza ekleyin.


Esra ÇORUH / HT GAZETE

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !