Embed

ev yapımı kozmetik

Ev yapımı devalarla ilgili habertürke gelen sorular ve çözümleri:


* Çok hassas bir cildim olduğu için piyasadaki en kaliteli kozmetikleri kullanıyorum. Bu da bana çok pahalıya patlıyor. Fondöten en çok kullandığım makyaj malzemesi. Evde hazırlayabileceğim hem sağlıklı hem de ekonomik bir fondöten tarifiniz varsa benimle paylaşır mısınız?

- 50 GRAM damıtık suyu ya da maden suyunu 60 derecede kaynatın. İçine bıçak kalınlığında allantoin katın. 5 gram balmumunu eritin ve bu karışıma katın. Bıçak kalınlığında turuncu ya da kırmızı gıda boyasını istediğiniz rengi alana kadar azar azar bu karışımın içine katın. Ardından içine 40 gram yağı ekleyin. Bu karışımı cam bir kavanozun içine koyun. Fondöteniniz kullanıma hazır.

Boynunuzdaki kırışıklıklardan maydanozla kurtulun

* BEBEK gibi pürüzsüz bir yüzüm var ama henüz 30 yaşında olmama rağmen boynum kat kat çizgilerle dolu. Bu çizgileri gizlemek için kış boyunca boynuma eşarp ya da fular takmak zorunda kalıyorum. Kullandığım kozmetikler de sorunumu çözmüyor. Bana yardımcı olur musunuz?

- 500 GRAM saf zeytinyağının içine birer tutam taze nane, maydanoz ve fesleğen katın. Bu karışımı, benmari usulü 15 dakika kaynatın. Dört gün beklettikten sonra süzün. İçine bir tülbent batırın ve bu tülbenti temiz boynunuza sarın. Bu şekilde kalabildiğiniz kadar uzun süre kalın. Bu formülü haftada iki kez uygulayın.

Tırnak yiyenlerin ilacı kabak çekirdeği

* Çok stresli bir yapım var ve stresten sürekli tırnaklarımı yiyorum. Bu da ellerimin çok çirkin gözükmesine yol açıyor. Eşimle bu yüzden kavga ediyorum. Bu kötü alışkanlığımın önüne geçmek için ne yapabilirim?

- ÖNCE bir limonun kabuğuyla tırnak etlerinizi ovuşturun. Ardından da tırnaklarınızın kenarlarına kabak çekirdeği yağı sürün. Bu formülden her gün yararlanın.

Karın ağrısına zeytinyağı masajı

* Çocuğumun karnı ağrıyor ne yapmalıyım?

- SICAK su, tuz ve zeytinyağı bir kasede karıştırılır. Karışım, ılık ılık çocuğun karnına dairesel şekilde masaj yaparak sürülür. Çocuk sırt üstü yatırılır ve birbirine kavuşturulacak şekilde el ve ayakları incitmeden hareket ettirilir.

Saçınızın beyazlamasını sarımsak durdurur

 Saçımın beyazlamasını durdurmak için ne yapabilirim?

- BİR adet soğanı ve 5 diş sarımsağı blender’da ezin. İçine bir yumurtanın sarısını ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ekleyerek krem kıvamına getirin. Ardından saçınıza sürüp 1 saat bekletin. Bu formülü haftada 1 gün uygulayın.

* Hastalıklardan nasıl korunurum?
 
- BİRER tatlı kaşığı kuşburnu ve hübüsküs ile 4 adet kakuleyi, 500 gram suyun içinde üç dakika kaynatıp çay gibi demleyin. Bu karışımdan sabah-akşam birer bardak içmek iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır. Bu çaydan, hastalanmamak için de yararlanabilirsiniz.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !