Embed

hangi ten rengine hangi ruj uygundur


Kırmızı tonları: Genellikle özel günlerde tercih edilen bu ton beyaz tenli kadınlara en çok yakışan tonlar arasındadır. Dudakları ön plana çıkarır ve çekicilik katar.
Toprak tonları: Esmer kadınların tercih edebileceği tonlardır. Toprak tonları, dudaklara doğal bir görünüm verir. Günlük hayatta ve özel günlerde hiç düşünmeden kullanabileceğiniz tonlardır.
Pembe tonları: Beyaz tenli ve kumral kadınlara önerilebilecek tonlardır. Hafif makyaj yapmayı tercih ediyorsanız pembe tonları tam size göre.
Şeffaf, parlatıcı rujlar ise her zaman kullanılabilecek ve makyaj çantasında bulunması gereken rujlardır. Ve ufak bir tüyo, ne renk ruj sürerseniz sürün, üzerine parlatıcı ruj sürerseniz dudaklarınıza daha canlı ve ışıl ışıl bir görünüm katabilirsiniz.
Makyaj çantasından çıkarılmaması gereken bir diğer makyaj malzemesi ise dudak kalemidir. Tek başına ruj, dudağı ön plana çıkarmaya her zaman yetmez. Bu nedenle görünümü sağlamlaştırmak için dudak kalemlerine başvurabilirsiniz. Dudaklarınızın ince olduğunu veya yeterli belirginliği yakalayamadığınızı düşünüyorsanız rujunuzun rengine uygun dudak kalemiyle dudaklarınızı daha belirgin kılabilirsiniz. Rujunuzun rengine yakın, bir ton açık veya koyu dudak kalemi kullanabilirsiniz.
Dudak demişken, kışın dudaklarınızı soğuktan ve çatlamalardan korumak için nemlendirici kullanmak iyi bir fikir olabilir.
R
enksiz, kremli rujların yanı sıra hem renk veren hem de soğuktan koruyucu rujlar kullanabilirsiniz. Nemlendirici rujlar da dudakları kendi renginden uzaklaştırmadığı için doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !