Embed

iç giyim alışverişinde bunlara dikkat!

Bedene uygun, kesimi rahat, dar olmayan iç çamaşırı giyilmeli

* İç çamaşırları yüzde 100 pamuklu örgü kumaştan mamul olmalıdır.
* Pamuklu iç çamaşır kullanılmalı, özellikle çamaşırın ağ kısmı mutlaka pamuklu olmalı.
* Sentetik kumaştan imal edilmiş iç çamaşırları tercih edilmemelidir.
* İç çamaşırı kumaşları yumuşak ve esnek olmalıdır.
* Slip lastikleri aşırı sert ve aşırı yumuşak olmamalıdır.
* Çamaşırın üzerindeki dikiş, esneyen tipte zincir dikişi olmalıdır.
* Çamaşır aşırı derecede beyaz olmamalıdır. Zira aşırı beyazlık kumaş içi dokusuna zarar verebilir.
* Güvenilen ve bilinen firmaların mamulleri tercih edilmelidir.
* Özellikle vajinal enfeksiyonu olan kadınlar tamamıyla pamuklu iç çamaşırlarını tercih etmeli ve mümkünse etek giymeli.
* Göğüsleri sıkıştıran sutyen modellerinden kaçınılmalı, bedene ve vücut yapısına uygun sutyen kullanılmalı.
* Yaz aylarında naylon içeren iç çamaşırlarından özellikle uzak durulmalı. Terleme nedeniyle oluşan mantar enfeksiyonları özellikle yaz aylarında artıyor.
* Gebelik döneminde sutyen ölçüsü çok sık değiştiğinden, bu dönemde uygun ölçüde sutyen kullanımına daha çok dikkat edilmeli. Özellikle gebeliğin son aylarında göğüs uçları hassaslaştığından, sentetik ürünlerden kaçınılmalı.
* Doğum sonrası dönemde bedene uygun emzirme sutyeni alınmalı, meme uçlarından süt gelebileceğinden, göğüs pedi kullanımına özen gösterilmelidir. Meme ucunun tahriş olmaması için pamuklu çamaşır giyilmeli
* Dar iç çamaşırları havalanmayı engelleyerek, mikroorganizmaların artmasına sebep olabilir. Islak mayo veya nemli iç çamaşır da bu enfeksiyonu artırır.

Kullanım sırasında:
* Çamaşırlar yıkama talimatına uygun yıkanmalıdır.
* Örgü kumaş esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle asarken ve ütülerken aşırı derecede esnetilmemelidir.
* İç çamaşırlarının yıkandıktan sonra ütülenmesi mikroorganizmaların ölmesi açısından önemli.
* Çamaşırlar ütüleme yapılırken çekiştirilmemelidir.
* Beyaz çamaşırlarda TSE markalı çamaşır suyu, renkli ve beyazlarda TSE belgeli deterjan ve yumuşatıcı kullanılmalıdır.
* Çamaşırlar düzenli olarak ve sık sık değiştirilmeli
* İç çamaşırlarını yıkarken, mümkün olduğu kadar yumuşatıcı kullanımından kaçınılmalı. Yumuşatıcılar ve bazı deterjan artıkları da çamaşırların yüzeyinde kalarak, kimyasal irritasyona sebep olur. Bazı mikroorganizmalar nemli, sıcak ortamlarda naylon ve naylon karışımlı ürünlerde daha çabuk ürer.

Kadınların en mahrem dünyasıdır iç çamaşırı… Hiç kimsenin görmeyeceğini bilsek bile hep en güzelini seçmeyi ve hep en güzelini giyinmeyi isteriz. Fakat iç çamaşırı seçmek kıyafet seçmek kadar kolay değildir. Bazı kuralları vardır. İç çamaşırı seçerken dikkat etmemiz gereken belirli noktalar vardır. Üzerimizde güzel durmasından başka rahat etmemiz de oldukça önemlidir. Ne de olsa bütün gün içimizde bir yerlerde saklanıp duracaktır.

Rahatlık: sizi sıkan, rahatsız eden bir iç çamaşırı giyinmek oldukça kötü bir durumdur. Ne kadar güzel olursa olsun mutlaka içinde rahat davranabileceğiniz bir iç çamaşırı seçmelisiniz.

Ölçünüzü kontrol edin: Kendi vücut ölçünüze uygun olan bir çamaşır seçmelisiniz. Örneğin küçük göğüslere sahipseniz büyük görünsün diye büyük ölçülerde bir sütyen almaya kalkmayın. Bu sizi gün boyu rahatsız eder.

Giysilerinizi düşünün: Eğer açık renk kıyafetler tercihinizse sürekli koyu renklerde iç çamaşırı almanız bir işe yaramaz çünkü giymeniz mümkün olmaz.Ya da transparan giyinmeyi tercih edenlerdenseniz dantelli bir iç çamaşırı tüm gizliliğinizi ortadan kaldıracaktır.

G-String: Çoğu kadın g-string giyinmekten kaçar oysa artık her vücuda göre bulmak mümkün ve kullandıkça yararlarını görebilirsiniz.

Malzemeye dikkat: İç çamaşırında kullanılan malzemeye dikkat etmeniz gerekir. İpeksi string bir külot pantolonların ya da ince eteklerin altında oldukça hoş durabilir.

Rengi önemli: Kendi ten renginize uygun iç çamaşırı seçmenizde yarar var özellikle de siyah ve beyaz pantolonların altına giyinmek için. Çünkü beyaz bir pantolonun altına yine beyaz bir iç çamaşırı giyinmek oldukça çirkin duracaktır. Bunun yerine ten rengini tercih etmelisiniz.

Birbirine uydurun: Çoğu kadın kimsenin görmeyeceğini bilseler dahi sütyen ve külodun takım olmasına dikkat ederler. Çünkü kendilerini böyle daha seksi hissederler.

SÜTYENLER
* Her zaman göğüslerinizi tam toparlayan bir sütyen giyin. İyi bir sütyen göğüslerinizi kaldırır belinizi ortaya çıkartır.
* İnce askılı üstler giyiyorsanız sütyen askılarınızın görünmesinde bir sakınca yoktur. Tabii sütyeninizin güzel olması kaydıyla.
* Göğsü çok küçük olan fakat sütyen giymediklerinde de göğüs uçları çok belli olan kadınlar göğüs uçlarını bir flasterle örtebilir ya da onlara fondaten sürebilir.
* Eğer göğüsleriniz küçükse elyaflı sütyen giyebilir ya da silikon petlerden kullanabilirsiniz.
* Sütyen ve külotlarınızın giydiğiniz giysilerle aynı renkte ya da onlardan daha açık renkte olmasına dikkat edin.

KÜLOTLAR
* Beyaz ya da iç gösteren giysilerle ten rengi iç çamaşırlar kullanın
* Eğer eteğiniz iç gösteriyor ama vücüdunuzu sıkıca sarmıyorsa string yerine kalçanızı tam saracak büyükçe ten rengi bir külodu tercih edin.
* Poponuzda selülit çoksa ince kumaştan giysiler giydiğinizde kesinlikle string giymayin

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !