Embed

küçük yatak odalarına dekorasyon önerileri

Küçük odalarda mekanı en faydalı şekilde kullanmak önemlidir.  Yatak başına uygulanan küçük setler hem dekoratif objeler için yer kazandırır hem de odaya derinlik verir.

Küçük odalarda büyük ölçülü yataklardan ziyade küçük ölçülü yatakları tercih edin. Yatağın hemen ayak ucuna yerleştirilen çalışma masaları fazla yer kaybetmeden, size çalışma alanı kazandırmış olur.

Yatak başının olduğu duvar kağıtla kaplanarak odaya derinlik verilebilir . Yatak başınıza bir komodin sığdıracak yeriniz yoksa kendi ölçülerinize uygun bir cam kestirerek kendi komodininizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Cam önüne de raflar yaptırılarak mekandan daha fazla faydalanabilirsiniz.

Eğer odanızda büyük bir pencereniz varsa burayı  yatak başı olarak  kullanabilirsiniz. Böylece,hem pencereden dolayı yer kaybedilmez  hem de odaya dışarıdan doğal bir ışık kazandırılmış olursunuz.

Küçük odalarda beyaz ve açık tonda renkler tercih edin. Fazla eşyalarınızdan mümkün olduğunca kurtulun.

Küçük odalarda şatafatlı perdelerden kaçının. Onun yerine fazla kabarık olmayan daha hafif kumaşlardan perdeler tercih edin.

Duvarları etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Küçük raflar ya da askılıklar odada eşyalarınız için fazladan yer kazandıracaktır.

Büyük ve ağır mobilyalardansa açık renk ve ışığı geçiren hafif mobilyaları tercih edin.

Komodinin üzerinde fazla yer tutmaması açısından tavandan aydınlatma tercih edebilirsiniz.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !