Embed

makyaj malzemesi alırken bunlara dikkat edin

Renk paletinizi bilin: Belli renkler belli cilt tonları ve göz rengine çok yakışır bu nedenle kendi renk paletinizi bilmek çok önemlidir. Örneğin yeşil gözlü kızlar pembe tonlarını kullanmalıyken, kahverengi tonları da mavi gözü açığa çıkarır.

Satın almadan önce deneyin: Pek çok kozmetik dükkânında, ürünleri denemeniz mümkündür. Gerçekten içinize sinen tonu ve rengi bulana kadar denemekten çekinmeyin.

Güneş ışığında görün: Almayı düşündüğünüz ürünün doğal ışıkta nasıl göründüğünü anlama için dışarı çıkın. Mağazalardaki aydınlatmalar, güneş ışığından son derece farklıdır bu yüzden, alacağınız ürünün rengini mutlaka güneş ışığında da görün.

Dikkatlice açın: Pek çok mağazadan aldığınız ürünü, beğenmediğiniz takdirde iade edebilirsiniz. Bu nedenle ambalajı dikkatlice açın ve iadede sorun çıkmaması için ambalajı dikkatle saklayın.

Faturasını saklayın: Aldığınız ürünü iade etmeseniz bile faturasını mutlaka saklayın! Böylece yılsonunda, bir sonraki yıl makyaj için ne kadar bütçe ayıracağınızı görebilirsiniz. Unutmayın, bütçe yapmak da, doğru makyajın çok önemli bir parçasıdır.

Sevmediniz mi: Mağazada hoşunuza gitmeyen bir ürünü evde sevmeniz pek mümkün değil, öyle değil mi? Bu yüzden içinize sinmeyen bir ürünü satın almayın. Sabırlı olun ve dolaşmaya devam edin.

Yardım isteyin: Makyaj ürünleri satan mağazada çalışan insanların orada bulunmaları için bir sebep var. Bu nedenle, bir renkten emin olamazsanız uzman yardımı alın. Makyaj konusunda çok ince püf noktası bildiklerinden doğru ürünleri satın alabilirsiniz.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !