Embed

Sedef Avcı- Kıvanç Kasabalı çiftinin evi

Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı çiftinin Kandilii'deki evi..Taşınmaya karar verdiklerinde iç mimar baba Babür Avcı onlara tam destek vermiş: “Babam benim en zor müşterisi olduğumu söyler durur hep... İlk defa baba-kız ortak bir ev yaptık neticede...”

100 m2’lik daire, salona açılan mini bir mutfak, iki oda ve bir banyodan oluşuyor. “Küçük olduğu için buranın sade ve ferah gözükmesi bizim için öncelikli oldu ve içinde çok şey değişti” diye söze giriyor Kıvanç Kasabalı da... Daha önceki evleri buradan büyük olduğundan taşınırken birçok eşyayı elemek zorunda kalmışlar. Evin genel dekorasyonuna gelince... Kanepeler ve ahşap sehpa Mudo Concept’ten alınmış. Geri kalanların çoğu da özel olarak yaptırılmış. Rahmetli anneannesi Nimet Özbayram’dan yadigar iki koltuğun yüzlerini yeşil kadife kumaş ile değiştirerek salonun baş köşesine koymuş Avcı... “Onlar benim için kıymetli. Bir de kayınvalidemin hediyesi yemenili yatak örtümü çok severim. Tam üç senede işledi” diye anlatıyor.

Kanepenin yanındaki mozaik taşlı masayı Bozcaada’dan almışlar. “İkimiz de oraya bayılırız. Genelde Aliki Konukevi’nde kalırız. Bu masayı orada görüp çok beğenmiştik. Salona güzel renk kattı” diyor.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !